Kladská

Obec se nachází v samém centru Slavkovského lesa. Místními dominantami jsou lovecký zámeček a Kladský rybník. V okolí se nachází naučná stezka a více malých rybníčků. Založení obce se traduje k roku 1875. Dovolená na Kladské je vhodná v každém ročním období. Rádi přivítáme příznivce lovů a honitby, rybáře, cyklisty, houbaře a turisty. Máte-li kladný vztah k přírodě, budete zdejší krajinou okouzleni.

Mariánské Lázně

Malebné městečko, které je nejmladší z tzv. lázeňského trojúhelníku. V okolí Mariánských Lázní i v samotném centru lze narazit na nepřeberné množství léčivých pramenů. Mimo návštěvy lázeňských zařízení a kolonády, je možné využít služeb místní sjezdovky či navštívit Miniatur Park, kde jsou k vidění reálné modely známých budov. Golfisté pak jistě ocení zdejší Golf Club. Velmi vytíženou turistickou atrakcí je také známá zpívající fontána.

Františkovy Lázně

Lázeňské městečko, s tradicí léčivých pramenů již od 15. století, si jistě zamilujte při relaxačních vycházkách. Město bylo v minulosti hojně navštěvováno umělci – zejména hudebními skladateli. Příjemným zpestřením Vaší dovolené může být návštěva aquaparku či projížďka výletním vláčkem.

Karlovy Vary

Proslulé lázeňské město založené králem Karlem IV., které Vás ohromí slavnou kolonádou a Vřídlem. Omrzí-li Vás využívání lázeňských služeb, pak rozhodně navštivte lázeňské lesy či rozhlednu Diana nebo Goethovu vyhlídku. Město je známé každoročním pořádáním mezinárodního filmového festivalu a při toulkách ulicemi zcela jistě narazíte na místa, která Vám budou známá z filmů. K dispozici je zde i několik nákupních center, plavecký bazén či hokejová arena, kde se pravidelné pořádají velkolepé akce.

Dále doporučujeme navštívit:

  • klášter Teplá
  • Bečov – Relikviář sv. Maura
  • SOOS – přírodní rezervace
  • hrad Loket a Svatošské skály
  • koupaliště Michal – Sokolov
  • in-line stezka Cheb – Waldssasen
  • Golf v Sokolově a Karlových Varech